דילים לברטיסלבה

דילים לברטיסלבה

דילים לברטיסלבה

טיסה לברטיסלבה

טיסה לברטיסלבה

בין התאריכים, 29.07 - 03.08
טיסת LOW COST
WIZZ
טיסה לברטיסלבה סלובקיה

טיסה לברטיסלבה סלובקיה

בין התאריכים, 22.07 - 25.07
טיסה סדירה
AEGEAN AIR
טיסה זולה לברטיסלבה

טיסה זולה לברטיסלבה

בין התאריכים, 27.07 - 30.07
טיסת LOW COST
WIZZ
טיסות לברטיסלבה

טיסות לברטיסלבה

בין התאריכים, 01.08 - 05.08
טיסה סדירה
AEGEAN AIR

דילים לברטיסלבה - לואו קוסט

ברטיסלבה, בירת סלובקיה, ממוקמת בפינה הדרום מערבית של סלובקיה על נהר הדנובה והיא גובלת באוסטריה והונגריה.

בברטיסלבה נמצאים כל מוסדות הממשלה והפרלמנט, אוניברסיטאות, מוזיאונים וגלריות, מוסדות כלכליים, תרבותיים וחינוכיים, העיר העתיקה ובה בית העירייה ומוזיאון ברטיסלבה, שער מיכאל, ספריית האוניברסיטה, ארמון גראסאלקוביץ, קתדרלת סנט מרטין, ארמון הארכיבישוף, בית העם הישן, טירת ברטיסלבה, התיאטרון הלאומי, מזרקת מקסמיליאן, המאוזוליאום של "חת"ם סופר" ומחוץ לעיר אפשר לראות את טירת דווין.

נופה של העיר מאופיין בצריחים מתקופת ימי הביניים, מבנים מודרניים מהמאה ה-20, בניינים עתיקים בעיר העתיקה, אדריכלות בארוק מהמאה ה-18 במרכז ההיסטורי, כנסיות וקתדרלות חשובות ועתיקות, אזורים מיוערים ופארק גדול במרכז העיר.

בעיר מתקיימים כל שנה פסטיבלי תיאטרון הנחשבים למובילים בעולם.

חבילות נופש לברטיסלבה – אטרקציות מעניינות

טירת ברטיסלבה– טירת ברטיסלבה חולשת על העיר והיא נמצאת 85 מטר מעל לדנובה. הטירה הוקמה במאה ה-9 והיא מכונה גם "שולחן הפוך", בשל הצריחים המעטרים את ארבעת פינותיה ובמשך השנים נבנתה שוב בסגנונות שונים.

בחצר הטירה ניצב פסלו של המלך סואטופלוק, רכוב על סוסו ופניו מופנות לנוף תחתיו ומהמגדלים והמרפסות נשקף נוף עוצר נשימה של העיר.

בתקופות קדומות הטירה הייתה מאוכלסת ובתקופה הרומית היא שימשה כמערך הגנה. כיום יש בטירה מספר מוזיאונים – מוזיאון ההיסטוריה עם אוסף עשיר של פריטי ריהוט, אומנות חזותית, שעונים, כלי זכוכית, פורצלנים, כלי קרמיקה ופריטי אופנה עתיקים. מוזיאון המוזיקה ובו אולם מוזיקה שמתקיימים בו קונצרטים ואירועי תרבות.

שער מיכאל– שער מיכאל הוא השער היחיד שנותר מחומות העיר המקורית מימי הביניים והוא נבנה במאה ה-13. השער הוא אחד מארבעת השערים שהיו בעיר המבוצרת והיחיד שנשאר עומד.

לשער היה תפקיד חשוב בתקופה שברטיסלבה הייתה בירת הונגריה, המלך הנבחר היה נכנס עם פמלייתו דרך השער עד לכנסיית מיכאל הקדוש שם הוא נשבע בפני הארכיבישוף.

מעל השער ניצב מגדל וממנו אפשר להשקיף על העיר העתיקה, הוא מתנשא לגובה של 51 מטרים ויש בו 7 קומות. במגדל יש היום גם מוזיאון להיסטוריה של הביצורים והתחמושת.

הכיכר המרכזית– כיכר מרכזית שנמצאת בעיר העתיקה. בכיכר מסעדות, פסלים, מזרקות, בתי קפה, בית העירייה הישן ובו מגדל שעון, בניינים מהמאה ה-15, דמותו של האיש שבקיר, ארמונות מתקופות שונות וסגנונות שונים ועוד.

קבר החת"ם סופר– המאוזולאום של החת"ם סופר – משה סופר שחי בין השנים 1762-1839. הוא נמצא על גדות הדנובה לרגלי גבעת הטירה ומתחת לפני הקרקע. האזור מעל שימש כבית קברות בעבר, אבל פונה עקב בניית כביש מוגבה.

לקברים של חת"ם סופר ורבנים יהודים חשובים נבנה מעין מרתף מתחת לפני האדמה. בשנת 1950 כוסה המקום במבנה בטון המשמש ככניסה ובשנת 2002 הוכרז המקום כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו.

אתר ההנצחה סלוין למשחררי העיר– אתר ההנצחה נבנה במקום הגבוה ביותר בעיר, למרגלות הרי הקרפטים בשנות ה-50 של המאה הקודמת. האתר נבנה לזכר שחרור העיר ע"י החיילים הסובייטים בשנת 1945. באתר ההנצחה אובליסק גבוה שבראשו פסל של חייל מניף דגל.

באתר פסלים נוספים פרי יצירתם של פסלים ידועים הבנויים בסגנון סובייטי. בכל שנה ב-4 באפריל נערכים במקום טקסי זיכרון רשמיים.

במקום גם בית קברות ובו 6 קברי אחים ו-278 קברי יחיד, גרם מדרגות מוביל אל המקום מאתר ההנצחה.

התיאטרון הלאומי– מבנה ניאו רנסנס מהמאה ה-19 שנמצא בעיר העתיקה. התיאטרון שוכן בשני מבנים שאחד מהם הוא התיאטרון הישן והתיאטרון החדש שנבנה ב-2007, שוכן על גדות הדנובה. בתיאטרון הפקות אופרה, בלט ודרמה.

פסל התצפיתן - אחד מסמלי העיר והוא נמצא שם עוד מהתקופה הסובייטית. התצפיתן, דמות ברונזה, מציץ מתוך בור ביוב, גוהר על המדרכה בחיוך וחובש כובע פלדה שנוספה לאחר שהוא נדרס כמה פעמים במשך השנים.