טיסות זולות לכרתים

טיסות לכרתים

טיסה ומלון לכרתים

טיסות זולות לכרתים

טיסה לכרתים

טיסה לכרתים

בין התאריכים, 24.07 - 28.07
טיסת שכר
BLUE BIRD
טיסה זולה לכרתים

טיסה זולה לכרתים

בין התאריכים, 19.07 - 24.07
טיסת שכר
CORENDON AIRLINES
טיסה לכרתים יוון

טיסה לכרתים יוון

בין התאריכים, 21.07 - 24.07
טיסת שכר
BLUE BIRD
טיסות לכרתים

טיסות לכרתים

בין התאריכים, 19.07 - 24.07
טיסת שכר
CORENDON AIRLINES

טיסות לכרתים - יוון

כרתים, אחד האיים הגדולים ביוון שמחולק ל-4 מחוזות – חאניה, הרקליון, לאסיתי ורתמינו. מצפון כרתים גובל בים כרתים, מדרום עם ים לוב, במערב ים מירטון ובמזרח ים הקארפאתי. האקלים הוא ים תיכוני והחורף מתון.

כרתים נחשב להררי ויש בו רכסי הרים גבוהים, החוצים אותו ממערב למזרח. הרים אלו יצרו מישורים פוריים, מערות מיוחדות וערוצי נחל. ברחבי האי אפשר לראות מטעי זיתים, כרמים, צמחייה עשירה, אתרים ארכיאולוגיים, ערים רומנטיות, תופעות טבע ייחודיות, אוכל מצוין, כפרים אותנטיים, מפרצים לבנים, ים תכול וצלול וחיי לילה סוערים.

הזמינו עוד היום טיסה זולה לכרתים ובואו ליהנות מנפלאות האי – החולות הלבנים, המים הצלולים, המלונות המפנקים והאוכל המופלא.

טיסות זולות לכרתים – אתרים מרכזיים

ארבעת המחוזות

הרקליון

הרקליון היא עיר הבירה של כרתים ורוב המלונות שוכנים בה. בעיר מוזיאון ארכיאולוגי עם אוסף גדול של ממצאי התרבות והאמנות המינואית – כלי חרס, תכשיטים, פסלים, ציורי קיר ועוד. במוזיאון 20 חדרי גלריה עם מוצגים מתקופות של 5000 שנה. המוזיאון לתולדות כרתים – מספר על הכיבוש הוונציאני ומה שקרה אחרי. למוזיאון 3 קומות לפי נושאים – ימי הביניים והרנסנס, התקופה הביזנטית, הוונציאנית והעותומנית. המצודה הוונציאנית – קולס – שולטת על הנמל העתיק והיא עיכבה את הכיבוש התורכי במשך 22 שנה. מעליה מתנוסס אריה מכונף. במקום היום תערוכות וכן קונצרטים והופעות. הלוגיה, מזרקת מורוזיני, עתיקות קנוסוס – בעבר שכנה במקום זה בירתה של כרתים וכיום מדובר בשרידים של 2500 שנות היסטוריה. בין העתיקות הארמון הגדול, מגורי העם ומקומות הקבורה. האקווריום – שוכן בתחומי תחנת המחקר הימי ובמקום סוגים שונים של דגים המתאימים לים התיכון, כרישים, צבי ים ומדוזות. מסעדות רבות ומקומות בילוי.

כרמי יין– כרתים מייצרת כ-20% מהיין היווני ורובו מגיע מאזור עמק פזה. סוגי היינות המיוצרים במקום הם – הלבן, רוזה ואדום וכן צימוקים מזן סולטאנינה וענבי מאכל רוזאקי. באזור אפשר להתארח ביקבים השונים לראות, ללמוד ואף לטעום מתוצרת המקום.

חאניה

חניה הוא מחוז בצד המערבי של כרתים. בעיר תרבויות וסגנונות שונים שיוצרים טעמים, ריחות ומראות שונים. האטרקציות בעיר – רובע ונציאני שנמצא בין החומות העתיקות ועד אמצע העיר העתיקה, סביב הנמל והחומות המזרחיות. המוזיאון לארכיאולוגיה – נמצא בתוך כנסייה מהמאה ה-16 ומוצגים בו ממצאים ארכיאולוגיים מהתקופה הניאוליתית ועד הרומית. כלי חרס, לוחיות כתובות, תכשיטים, פסלים וגלילי אבן. המוזיאון הימי- ממוקם ברובע הוונציאני בתוך מבצר פריקה. במוזיאון תצוגה מרשימה של ההיסטוריה של הספנות היוונית ושל כרתים במיוחד. במקום מוצגים מודלים של ספינות, חפצים, תמונות וממצאים שנשלו מספינות טבועות בים. בית הכנסת "עץ החיים" – השריד האחרון ליהדות טורקיה. בית הכנסת עבר שיפוץ לפני כמה שנים ויש בו מוצגים שמתייחסים לתקופה השואה ומה שהביא לחורבן הקהילה. לבית הכנסת גם חצר ששימשה לקבורה ומקווה. השוק המרכזי – אגורה. שוק מקורה עם מסעדות זולות ודוכני מזון.

רתימנו

רתימנו, עיר מרתקת בכרתים שנכבשה במשך השנים ע"י כל האומות ולכן יש בה מאפיינים מגוונים. בעיר שלל אפשרויות טיול כולל חופים לבנים, חיי לילה עמוסים ופינות שקטות ופסטורליות. גם מסביב לעיר מסלולי טיול רבים. האטרקציות – המבצר / המצודה – נבנה במאה ה-13 על מנת להגן על העיר, במאה ה-20 עבר שיפוץ ואכלס בנייני מגורים ומאוחר יותר אף את בית הכלא האזורי ובית זונות. כיום ניתן לטפס ולהשקיף על הסביבה ובכניסה מוזיאון ארכיאולוגי עם תערוכות קבועות. הנמל הוונציאני – הנמל הוקם במאה ה-13 ונשמר בצורה מרשימה עד לימינו. בנמל עגנו בזמנו ספינות מלחמה ובקצה שובר הגלים מגדלור מהתקופה התורכית. העיר העתיקה, מזרקת רימונידי עם שלושת האריות, מוזיאון הפולקלור וההיסטוריה ועוד.

לאסיתי

מחוז לאסיתי מציע מבחר אטרקציות ועיר הבירה שלו היא איוס ניקולאוס. עיר עם איכות חיים ושמחה, אפשרויות בילוי מגוונות, חופים נקיים, בתי קפה, חנויות ואגם שמספר שהאלה אתנה רחצה בו. המוזיאון לארכיאולוגיה – המוזיאון מציג את החיים ב-5000 השנים האחרונות במזרח כרתים. במוזיאון מוצגים מהתקופה הניאוליתית ועד התקופה הרומית וכוללים 1500 כלים, כלי נחושת ועוד.

ספינאלונגה– "אי המצורעים" – מבצר ענק שבנוי על אי סלעי קטן, שהוונציאנים בנו על מנת להגן על שלטונם. האי שימש כמקלט לפליטים הוונציאנים ורק 30 שנה מאוחר יותר התורכים השתלטו עליו.

בשנת 1903 שלחו היוונים אנשים לאי המצורעים, מכיוון וזו הייתה מחלה מדבקת ולא היה לה טיפול. החולים הושטו למקום בסירות ועברו דרך שער במבצר "שער דנטה". החולים הרגישו טוב יותר באי והממשלה דאגה לשלוח להם אספקה שוטפת דרך הים. עם תחילת השימוש בתקופות יעילות פסקו החולים ולא היה צורך להעביר אותם לאי ובשנת 1957 אחרון האנשים עזב את האי.

כיום משמש האי כאתר תיירות פופולרי ואפשר להגיע לאי ולסייר במבצר, בכנסייה ובבתים הנטושים.
  
 

דילים ברגע האחרון לכרתים