דילים לונציה

דילים לונציה

חבילות נופש לונציה

יעלה בקרוב

דילים לונציה

דילים לונציה, שוכנת בלגונה של שפך הנהר פו, לחוף הים האדריאטי. המרכז ההיסטורי שלה בנוי על יסודות מכלונסאות עץ, שנבנו על 118 איים, המקושרים ביניהם בגשרים. בין האיים עוברות תעלות מים וזהו גם אופן התחבורה העיקרי באי. בשנת 1987 העיר הוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית.

בוונציה מתקיימים כל שנה אירועים שמושכים תיירים רבים – אם זה קרנבל המסכות המפורסם, פסטיבל הסרטים או הביאנלה האמנותית.

ונציה הקסומה מציעה מבחר של אתרים היסטוריים, אטרקציות, חיי לילה תוססים, שייט רומנטי בגונדולה, אוכל משובח, מוזיאונים וקרנבל צבעוני. בין האתרים המומלצים – כיכר סן מרקו עם בזיליקת סן מרקו, מגדל הקמפניליה, הגטו היהודי + המוזיאון היהודי, גשר ריאלטו, גשר האנחות ועוד ומחוץ לעיר מומלץ לבקר באי מורנו ובוראנו, אליהם אפשר להגיע בשייט.

חבילות נופש לונציה – אתרים מרכזיים

כיכר סן מרקו– כיכר ציבורית היחידה בעיר שמתקיימים בה אירועים ציבוריים אזרחים ודתיים ואירועי הבידור של האי. הכיכר הוקמה במאה ה-11 והיא כוללת את החלק הגדול הצפוני – כיכר סן מרקו ואת החלק הקטן הפונה לים – הכיכר הקטנה סן מרקו.

בכיכר אטרקציות מעניינות / אתרים היסטוריים כגון – גשר האנחות, ארמון הדוג'ה, בזיליקת סן מרקו, מגדל השעונים, פרוקורטיה (ארמונות), מוזיאון קורר, המוזיאון הארכיאולוגי, חנויות יוקרה של יהלומים ותכשיטים, חפצי אומנות כולל חנות של זכוכית מורנו, בתי קפה, בתי המשפט והספרייה העתיקה.

מגדל השעון– נבנה בשנת 1496 ובחזיתו שעון כחול מוזהב הפועל רצוף משנת 1499 ומראה גם את מיקום הירח והכוכבים ביחס לגלגל המזלות. בראש המגדל על הגג בנויים 2 פסלי נחושת בשם "המורים" (אפריקאים שהובאו לוונציה בתור שבויים), המכים בפעמון בכל שעה עגולה.

בזיליקת סן מרקו– קתדרלה שהוקמה במאה ה-9 והיא אחת הדוגמאות החשובות לאדריכלות ביזנטית. היא משמשת כמקום משכנו של הפטריארך והארכיבישוף של ונציה וקבור בה מרקוס הקדוש. הבזיליקה מעוטרת בפסיפסים מוזהבים ועיטורים שנבזזו מקונסטנטינופול כמו כן העתקים של סוסי הארד שנגנבו.

גשר האנחות גשר מקורה המחבר בין ארמון הדוג'ה לבית הכלא העתיק ונמתח מעל תעלת פאלצו. הגשר נבנה במאה ה-16 והוא עשוי אבן גיר לבנה. על קירות הגשר חלונות המכוסים עיטורי אבן כבדים המשמשים כסורגים.

גשר ריאלטו– גשר ריאלטו נבנה במקום הצר ביותר בתעלה הגדולה ואפשר לחצות איתו מגדה לגדה, זהו גם המרכז המסחרי של העיר. הגשר שעומד כיום במקום נבנה ב-1591 ע"י אנטוניו דה פונטה, על חורבותיו של גשר קודם אשר קרס. על הגשר נמצאות היום חנויות מזכרות ותכשיטים וקרוב אליו פועל שוק ריאלטו. הגשר מקורה וכולל 3 מסלולים.

מוזיאון פני גוגנהיים מוזיאון לאומנות מודרנית שהוקם בביתה לשעבר של פני גוגנהיים ומנוהל ע"י קרן סלומון ר. גוגנהיים. במוזיאון 200 ציורים ופסלים מהמאה ה-20 עם דוגמאות של פיקאסו (הקוביזם), שאגאל, דאלי, קנדינסקי, מירו, מגריט ועוד. למוזיאון גם גן ובו מפוזרים פסלים.

קרנבל המסכות– מתקיים מדי חודש פברואר וזהו אחד הקרנבלים המפורסמים והצבעוניים ביותר בעולם. חגיגות הקרנבל החלו במאה ה-13 לציון המעבר מחורף לאביב והזדמנות לכל המעמדות בעיר "להתערבב" אחד עם השני ולהסתיר את זהותם האמיתית.

אירוע הפתיחה של הפסטיבל מתקיים בכיכר סן מרקו עם תהלוכת תחפושות ומופע זיקוקים מרהיב. ברחבי העיר אירועי רחוב, נשפי פאר ואנשים מסתובבים עם מסכות ותלבושות.

מה יש לעשות מחוץ לעיר ונציה

האי מוראנו – אי שנמצא כ-2 ק"מ מצפון מזרח לוונציה. פרסומו של האי בא לו בזכות תעשיית הזכוכית והוויטרז'ים וברחבי האי שלל חנויות למוצרי זכוכית ואפשר לצפות בתהליך הכנת מוצרי הזכוכית.

באי גם מוזיאון הזכוכית, בו אפשר לקבל הדגמה חיה על תהליך הייצור והמוצר המוגמר. אל האי אפשר להגיע באמצעות סירת אוטובוס ומשלבים ביקור עם האי בוראנו השכן. השייט לוקח 30 דקות.