הצהרת נגישות


אופיר טורס שמה דגש רב למתן אפשרות שווה לאנשים עם מוגבלות, לשימוש במידע המוצג באתר ומאפשרים חווית גלישה נוחה יותר. לכן השקענו ואנו משקיעים גם אתר מאמצעים ומשאבים רבים להנגשתו של האתר לפי בדרישות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013.

התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0 הבינלאומי.

באתר מוצב תפריט נגיש שבאמצעות לחיצה על העכבר או ניווט בעזרת TAB תוכלו לפתוח את כפתורי ההנגשה ולבחור בתפריט את ההתאמה האישית שלכם. על מנת לסגור את התפריט תוכלו ללחוץ על כפתור הסגירה או לחיצה על כפתור ה-ESC במקלדת.

הבהרה - מרבית הדפים באתר עומדים בקריטריונים של נגישות לרמה של AA, למרות המאמץ להנגיש את כל האתר יכול להיות עמודים או חלקים שטרם הונגשו. במידה ונתקלתם בקושי כלשהו, נשמח לקבל הערות והצעות ייעול באמצעות רכיב צור קשר או באמצעות הטלפון. אחריות השימוש והיישום באתר חלה על בעלי האתר ו/או מי מטעמו, לרבות התוכן המוצג באתר ובכפוף לתנאי השימוש בתוכנה. הנגשת האתר מותאמת לדפדפנים המובילים.

כיצד לגלוש באתר
מבנה האתר – האתר מושתת על ניווט נוח וברור, עם תפריטים הבנויים באמצעות רשימות ואפשרות התמצאות פשוטה ומהירה באתר. תקינה - האתר נתמך ע"י דפדפנים תקניים.

הגדלת התצוגה באתר – גולשים המתקשים בראייה ומעוניינים להגדיל את התצוגה, יוכלו לעשות זאת ע"י לחיצה בו זמנית על המקשים Ctrl ו-+ (קונטרול ופלוס), מה שיגדיל את התצוגה ב-10%. על מנת להקטין את התצוגה יש ללחוץ Ctrl ו- - (קונטרול ומינוס) או בתפריט הנגישות שנמצא למעלה מצד ימין בכל העמודים. גולשים המתקשים להשתמש בעכבר יוכלו לגלוש באתר באמצעות מקלדת. לחיצה חוזרת ונשנית על מקש ה-TAB, תעביר בין הקישורים השונים בעמוד ולחיצה על Enter תפעיל את הקישור המסומן. עבור גולשים עיוורים או כבדי ראייה יש אפשרות להשתמש בקורא מסך, הנמצא בתפריט הנגישות בחלק העליון מצד ימין.

עיצוב האתר – האתר עוצב תוך התחשבות ומודעות לגולשים ולקוחות עם לקויות ראייה.

כפתור נגישות – באתר אופיר טורס הוטמע כפתור נגישות, המאפשר תאימות קלה ומהירה של אתר האינטרנט לתקני הנגישות. הכפתור ממוקם בפינה העליונה הימנית, בכל אחד מהעמודים של אתר אופיר טורס. לחיצה על הכפתור פותחת תפריט עם אפשרויות ההנגשה באתר. על מנת להפסיק את ההנגשה ניתן ללחוץ על כפתור "מצב רגיל" בתפריט.

התאמות עיקריות
קשיי ראיה – אפשרות הגדלת התמונות והטקסטים על המסך למספר גדלים שונים
עיוורון – הגדלת הטקסט המופיע באתר באמצעות לחיצה על קורא מסך
ניגודיות מוגברת – שינוי ניגודיות הצבעים באתר, על בסיס רקע כהה ו/או בהיר. התאמת האתר לעיוורי צבעים

משתמשי מקלדת – אפשרות ניווט על ידי המקלדת, מופיע גם הוא בתפריט הנגישות
ברצוננו לציין כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, ייתכן ויתגלו חלקים ספציפיים באתר שאינם נגישים או שטרם נמצא פתרון טכנולוגי להנגישם.
אנו ממשיכים בכל עת במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו ורצוננו לאפשר בו שימוש עבור כלל האוכלוסייה לרבות אנשים עם מוגבלויות.

חלופות לשירות הטלפוני ניתן לפנות באמצעות דואר אלקטרוני:
לנופש בארץ ובחול למייל internet@ophirtours.co.il

עזרי נגישות בחברה
בסניפי החברה נערכו גם ההתאמות הנדרשות על מנת לסייע וצוות העובדים שלנו עובר הכשרות על מנת לספק את שירותי החברה לכל קהל לקוחותיה בדגש על הנגשת השירותים גם לבעלי הצרכים המיוחדים. בכלל החנויות קיימת לולאת השראה בצמוד לעמדת המכירה ולקוחות עם מוגבלות בשמיעה יכולים להיעזר בטכנולוגיות מסיעות לשיפור השירות הנגיש, כמו כן בסניפים בהם נדרש קיימת רמפת גישה במידת הצורך לאפשר שירות מיטבי.
המוקד הטלפוני הונגש כך שההקלטות הינן ללא מוזיקת רקע, בקצב איטי ובשפה פשוטה.

שימוש בתוכנה נגישות אתרים -"נגיש בקליק"
אתר זה מופעל על ידי תוכנת "נגיש בקליק" – תוכנת הנגשת אתרים. תוכנה הנגישות מאפשרת לאתר לעמוד בתקינה WCAG ברמה AA. התוכנה כפופה למגבלות ולתנאי השימוש של היצרן. אחריות השימוש והיישום באתר חלה על בעלי האתר ו/או מי מטעמו לרבות התוכן המוצג באתר בכפוף למגבלות ולתנאי השימוש בתוכנה. 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?
באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף. התוכנה פועלת בדפדפנים הפופולריים: Explorer 10   +Opera, Safari, Firefox, Chrome.
הגלישה במצב נגישות מומלצת בדפדפן הנפוץ בקרב הגולשים: כרום. בדפדפנים אחרים יתכנו אי תאימות עקב אי תאימות הדפדפנים עצמם לתקן.

מה בתפריט?
· מתן אפשרות לניווט ע"י מקלדת
· התאמת האתר עבור טכנולוגיות מסייעות NVDA 
· עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים 
· הגדלת פונט האתר ל-4 גדלים שונים
· שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה
· שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר
· התאמת האתר לעיוורי צבעים
· שינוי הפונט לקריא יותר
· הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן
· הגדלת התצוגה לכ-200%
· הדגשת קישורים באתר
· הדגשת כותרות באתר
· הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות
· הצהרת נגישות
· שליחת משוב נגישות

הבהרה
חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה לרבות אנשים עם מוגבלויות.

יצירת קשר ומשוב
אנו מקדמים בברכה משוב מהמשתמשים שלנו. אם במהלך הגלישה באתר נתקלתם בבעיה מיוחדת בנושא הנגישות, נשמח לקבלת משוב באמצעות מילוי טופס יצירת קשר שלנו 

לרשימת סניפינו המונגשים
סניפנו בצפון
חיפה
נהריה
קרית שמונה

סניפינו במרכז
בבית החולים הדסה עין כרם
מודיעין
רעננה
ראשון לציון קניון הזהב
ירושלים
תל אביב

סניפינו בדרום
אשקלון
באר שבע 

כחלופה לשירות הטלפוני ניתן לפנות במייל
בנושא חופשות בארץ ובעולם למייל: internet@ophirtours.co.il

לפניות בנושא נגישות ניתן לפנות לרכזת נגישות החברה: אורית סולומון
מייל: negishut@ophirtours.co.il
טלפון: 03-5269615
פקס: 03-5269615


תאריך עדכון הדף: 25/02/2020
(23/7/2020 רשימת סניפים עודכנה)