דילים למדריד

דילים למדריד

חבילות נופש למדריד

דילים למדריד
חבילת נופש למדריד
דילים זולים למדריד
דיל זול למדריד

חבילות נופש למדריד

מדריד, עיר הבירה של ספרד ומקום מושבם של המלך, הממשלה, הפרלמנט ובית המשפט העליון. בעבר הייתה מדריד בירת האימפריה הספרדית והצטברו בה אוצרות אומנות רבים המוצגים במוזיאונים ברחבי העיר.

בעיר מבחר אתרים היסטוריים תרבותיים חשובים – ארמון המלוכה, התיאטרון המלכותי, גני פרקה דל בואן רטירו, הספרייה הלאומית ומבחר גדול של מוזיאונים - המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה, מוזיאון פארדו, ראינה סופיה, מוזיאון האקדמיה הלאומית לאומנות יפה, מוזיאון אמריקה, מוזיאון סורויה, מוזיאון לסארו גלדיאנו, המוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע ועוד.

במדריד שטחים ירוקים ופארקים והיא אחת הערים עם היחס הגדול ביותר של שטחים ירוקים לאדם. בין הפארקים במדריד אפשר למנות את – פארק בואן רטירו וקאסה דה קאמפו. מדריד מארחת ירידים ותערוכות, פסטיבלים, שבוע האופנה מפורסם בעיר בשל היותה מרכז אופנה עיקרי באירופה, כמו כן בעיר זירת מלחמות השוורים הגדולה בספרד.

דילים למדריד – אתרים מומלצים

מוזיאון פראדו– המוזיאון נפתח בשנת 1819 והתבסס בהתחלה על אוסף משפחת המלוכה הספרדית. כיום המוזיאון נחשב לאחד החשובים בעולם והוא מציג יצירות אומנות מהעת העתיקה ועד המאה ה-19 מארמונות מלכי ספרד.

במוזיאון 6000 ציורים בסגנונות רנסנס איטלקי, אמנות הצפון וציורים של ציירי החצר הספרדים – טיציאן, רובנס, ברוייגל, וורמיר, ואן דייק, בוש, ולסקז, גויה, אל גרקו ועוד. במוזיאון גם חפצי אומנות, פסלים ורישומים. מלבד התערוכות הקבועות במוזיאון גם תערוכות מתחלפות עם יצירות אומנות ממוזיאונים אחרים ברחבי העולם.

כיכר מאיור– הכיכר מרכזית ומפורסמת במדריד. היא נבנתה בשנת 1619 ע"י פיליפ ה-3 ופסל בדמותו מוצג במרכז הכיכר. אורכה 129 מטר ורוחבה 94 מטר והיא מוקפת בנייני מגורים, מסעדות, בארים, בפינה הדרום מערבית נמצא בית הכלא של חצר המלכות שמשמש היום את משרד החוץ הספרדי, סמטאות צרות יוצאות ממנה ובשעות הלילה מוזיקת פלמנקו וריחות האוכל עולים מכל פינה.

בעבר נערכו בכיכר מלחמות שוורים, הוצאות להורג, שווקים, משחקי כדורגל, טקסי קבלת פנים ועוד.

ארמון המלוכה– מעונה הרשמי של משפחת המלוכה של ספרד במדריד ומשמש בעיקר לטקסים לאומיים. הארמון הוקם במאה ה-9 על חורבות מצודת אלקזאר. בארמון 3418 חדרים וחלקם פתוחים לקהל הרחב. בבנייה ועיצוב החדרים השתמשו בחומרים יוקרתיים ובארמון מוצגות יצירות אומנות של אמנים נודעים, כלי נשק, פורצלן, שעונים, רהיטים, כלי כסף והאוסף הגדול בעולם של כלי קשת מסוג סטרדיבריוס. סגנון הבנייה הוא ניאו קלאסי.

הגנים הבוטניים המלכותיים– הגנים הוקמו ע"י המלך פרננדו השישי בשנת 1755. בגנים מוצגים מעל 30,000 מינים שונים ונדירים של צמחים ופרחים. ברחבי הגן פזורים פסלי אומנות ופינות חמד מקסימות והגן משמש מקום מחקר ויש בו גם ספרייה. הגנים נמצאים 10 דקות הליכה ממוזיאון הפראדו והכניסה בתשלום.

קתדרלת אלמודנה– קתדרלה קתולית שהקמתה החלה במאה ה-19. עבודות הבנייה שלה נמשכו עד שנת 1950 והיא נפתחה לציבור הרחב בשנת 1993.

הקתדרלה מעוצבת בסגנון גותי וחלקה החיצוני מעוצב בסגנון ניאו קלאסי, על מנת להתאים לחזיתו של הארמון המלכותי הניצב מולה. בתוך הקתדרלה חדרי תפילה ופסלים של אמנים בני זמננו בסגנונות שונים.

בשנת 2004 נערכה חתונתו של הנסיך פיליפ מאסטוריאס, יורש העצר הספרדי בקתדרלה.