דילים לפריז

דילים לפריז

חבילות נופש לפריז

טיסה לפריז

טיסה לפריז

בין התאריכים, 24.06 - 26.06
טיסת LOW COST
VUELING
טיסה לפריז צרפת

טיסה לפריז צרפת

בין התאריכים, 20.06 - 24.06
טיסה סדירה
AEGEAN AIR
טיסה זולה לפריז

טיסה זולה לפריז

בין התאריכים, 29.06 - 01.07
טיסה סדירה
ITA Airways
טיסות לפריז

טיסות לפריז

בין התאריכים, 06.08 - 09.08
טיסה סדירה
ITA Airways

חבילות נופש לפריז

פריז – "עיר האורות"
בירת צרפת ממוקמת בעיקולו של נהר הסיין היא גם העיר הגדולה בצרפת ומוקד ההשכלה, הדת, הכלכלה, הכוח והתרבות שלה. פריז היא גם אחת מהערים הצפופות בעולם ביחד עם לונדון ומוסקבה. פריז מחולקת ל-20 רובעים שהרובע הראשון נמצא במרכז פריז ומשם בכיוון השעון שאר הרובעים שמתרחקים ומתרחבים בצורת ספירלה. הרובעים המבוקשים ביותר נמצאים בצד המערבי, הם נחשבים ליוקרתיים ובצד המזרחי המעמד הבינוני והנמוך.

הרובעים של פריז:

ברובע הראשון שהוא גם מרכז פריז נמצא מוזיאון הלובר. רובע קטן עם אוכלוסייה קטנה ובו גם מרכז מסחרי ובנקים, פארקים, ברים, מסעדות, כנסיות (סנט שאפל) ומוזיאונים שונים. גן עדן לתיירים יש בו הכול מהכול.

הרובע השלישי – מהקטנים בפריז. אפשר לראות בו את החלק העליון של המארה, מוזיאון פיקאסו עם אלפי יצירות של הצייר, מוזיאון קרנוולה – מוזיאון ההיסטוריה ועוד.

הרובע הרביעי – מרכז פומפידו – המרכז לאומנות מודרנית, המארה, קתדרלת נוטרדאם המפורסמת, עיריית פריז נמצאת גם היא ברובע זה ובתי קפה נעימים.

הרובע החמישי – הרובע הלטיני, רובע הסטודנטים עם האווירה הצעירה והתוססת. ברובע חנויות ייחודיות עם בגדים זולים, חנויות ספרים, תקליטים, מסעדות מזרחיות זולות, מוסדות לימוד חשובים, גשר האהבה עם המנעולים, מכון העולם הערבי – מוזיאון לאומנות ערבית, הגן הבוטני, הפנתאון, שדרות סן מישל ועוד.

הרובע השישי – סנט ז'רמיין, גני לוקסמבורג. אזור פופולרי ידוע בעיקר בזכות כנסיית סנט ז'רמן וחיי לילה תוססים עם ברים, מסעדות ובתי קפה. מוזיאונים מפורסמים כגון מוזיאון ד'אורסיי, מוזיאון רודן והקטקומבות שמומלץ לבקר בהם במידה ואתם לא מפחדים ממקומות סגורים ואפלים.

הרובע השביעי – רובע האריסטוקרטים של פריז ובו נמצאים מגדל אייפל, קבר נפוליאון, מוזיאון רודן, מוזיאון ההיסטוריה הצבאית, משרדי ממשלה, בתי קפה ופאבים וברובע מתגוררים מפורסמים שונים.

הרובע השמיני – הרובע עם ריכוז המלונות הגדול ביותר ואטרקציות רבות. השאנז אליזה עם החנויות היוקרתיות, שער הניצחון המפורסם, כיכר הקונקורד ועוד.

הרובע ה-14 – מונאפארנס ובו בית הקברות המפורסם פר לשז. בבית הקברות קבורים מפורסמים כגון – סימון דה בובאר, ז'אן פול סארטר, ג'ים מוריסון מלהקת הדלתות, אדית פיאף הזמרת הצרפתייה המפורסמת, פרדריק שופן, אוסקר ווילד ועוד.

הרובע ה-18 – ממוקם על גבעה שמשקיפה על העיר ונמצאת בו שכונת מונטמאר המפורסמת עם בזיליקת "הלב הקדוש", סופרים, ציירים ואמנים רבים, חנויות מזכרות ומסעדות עם מנות מסורתיות מהמטבח הצרפתי.

פריז היא מוקד תיירות מפורסם ובירת תרבות ויש בה כל כך הרבה מה לראות – מוזיאונים ואנדרטאות, אתרים היסטוריים, כנסיות, בתי קברות מפורסמים, פארקים ירוקים ורחבי ידיים ואפשר גם לצאת מחוץ לעיר לבקר בפארק המפורסם דיסנילנד.

דילים לפריז – אתרים מומלצים

מגדל אייפל
מגדל ברזל המתנשא לגובה של 324 מטרים והוא אחד האתרים המפורסמים בעולם וסימן ההיכר של העיר וצרפת בכלל. המגדל נבנה בשנת 1889 והוא נקרא על שם המהנדס שבנה אותו גוסטב אייפל. הוא נבנה עבור התערוכה העולמית של פריז במלות 100 שנה למהפכה הצרפתית ומאז הקמתו בוצעו בו שינויים ושיפורים רבים. לקומה הראשונה והשנייה אפשר לטפס רגלית ויש שם מסעדות, חנויות ובתי קפה ולקומה האחרונה עולים במעלית שם אפשר לצפות על העיר ולבקר בחדר / מוזיאון ששימש את גוסטב ובו נשמר הריהוט שלו ויש בו גם בובות שעווה 

שער הניצחון
ממוקם בכיכר שארל דה גול שממנו יוצאות 12 שדרות גדולות. בנייתו הוזמנה ע"י נפוליאון לאחר הניצחון בקרב "אוסטרליץ" והוא החל להיבנות בשנת 1806 והסתיים רק בשנת 1836. גובהו 50 מטר ורוחבו 45. העיטורים על השער הם בסגנון ניאו קלאסי של המאה ה-19. על קירות השער חרוטים שמות הגנרלים שנהרגו במלחמות לצד שמותיהם של 128 קרבות. על כל אחד מצדי ארבעת עמודי השער ניצבים פסלים המתארים סצנות מלחמה. מתחת לשער נמצא קברו של החייל האלמוני, לזכר החיילים שנפלו במלחמות הרבות בהיסטוריה של צרפת. ניתן לעלות על השער דרך אחת הרגליים ולרדת בצד השני.

קתדרלת נוטרדאם
קתדרלה גותית, מקום מושבו של הארכיבישוף של פריז. בנייתו החלה בשנת 1163 והסתיימה בשנת 1345. היא ממוקמת באיל דה לה סיטה. ברחבי הקתדרלה תלויות תמונות מעשי ידי מיטב אמני צרפת, פסלים מפוזרים בקפלות, חלונות ויטראז' מיוחדים ושרידי קדושים.

הקתדרלה יכולה להכיל אלפי מתפללים, בפנים יש עוגב ענק ומרשים ובחוץ מוצבים פסלים של מפלצות דמיוניות. בחזית הקתדרלה שני מגדלי פעמונים ושלושה שערים המשלבים פסלים גותיים. מעל השערים מוצבת גלריית המלכים – מלכי ישראל ויהודה.

מוזיאון הלובר
אחד המוזיאונים הוותיקים והמפורסמים ביותר בעולם. זהו גם המוזיאון הגדול ביותר בפריז עם שטח של 100,106 מטר ובעבר מבנה המוזיאון שימש כארמון מלכותי.

המוזיאון לאומנות מכיל עשרות אלפי יצירות אומנות וביניהן יצירות מפורסמות כגון המונה ליזה, המדונה והילד עם אנה הקדושה, המדונה על הסלעים של דה וינצ'י, ונוס ממילו, פסל הפרש של לואי ה-14 ועוד. במוזיאון גם האוסף המלכותי, ציורים ופסלים שנתפסו בזמן המהפכה ובמהלך המלחמות של נפוליאון, מוצגים מחפירות ארכיאולוגיות במצרים ובמזרח התיכון, אוספו של הברון דה רוטשילד ועוד אוספים שנוספו במשך השנים.

בחזית המוזיאון פירמידת זכוכית ששנויה במחלוקת באשר לסגנונה המודרני והיא משמשת כניסה למוזיאון.