דילים לכרתים

דילים לכרתים

חבילות נופש לכרתים

דיל זול לכרתים

דיל זול לכרתים

בין התאריכים, 31.07 - 07.08
MALIA MARE
7  לילות ארוחת בוקר העברות
נופש לכרתים

נופש לכרתים

בין התאריכים, 31.07 - 02.08
KRITSHOTEL APARTMENT
2  לילות ארוחת בוקר העברות
באישור מיידי
$466
להזמנה מחיר לאדם בהרכב זוג
דילים זולים לכרתים

דילים זולים לכרתים

בין התאריכים, 26.07 - 29.07
OASIS APARTMENT
3  לילות לינה בלבד העברות
באישור מיידי
$562
להזמנה מחיר לאדם בהרכב זוג
חבילת נופש לכרתים

חבילת נופש לכרתים

בין התאריכים, 29.07 - 02.08
NANCY
4  לילות ארוחת בוקר העברות
באישור מיידי
$656
להזמנה מחיר לאדם בהרכב זוג

חבילות נופש לכרתים - לואו קוסט

כרתים, האי הגדול ביוון והוא כולל ארבעה מחוזות – הרקליון, חאניה, לאסיתי ורתימנו. העיר הגדולה באי היא הרקליון, השנייה חאניה ואחריהן רתימנו, אגיוס ניקולאוס וסיטיה.

האי הררי ביותר ומאופיין ברכסי הרים גבוהים שחוצים אותו, מישורים פוריים, מערות מיוחדות וערוצי נחל, מפרצים לבנים, מים תכולים וצלולים, מטעי זיתים, כרמים, צמחייה עשירה, אתרים ארכיאולוגיים, תופעות טבע ייחודיות, כפרים אותנטיים, חיי לילה סוערים ואוכל מצוין.

כרתים ידועה בתעשיית השמן זית שלה ומומלץ לרכוש באחד השווקים.

דילים לכרתים – אתרים מומלצים

הרקליון

עיר הבירה של כרתים ורוב המלונות שוכנים בה. רוב הבאים לכרתים מחפשים חופש, ים ומנוחה, אבל במידה ומעוניינים לראות אתרים ואטרקציות נוספות יש מה לראות - המוזיאון לארכיאולוגיה, המוזיאון לתולדות כרתים, האתרים הוונציאנים, חומות העיר העתיקה, עתיקות קנוסוס, האקווריום, זארוס (כפר קטן), אזורי היין, ועוד.

המוזיאון לארכיאולוגיה
אחד המוזיאונים החשובים ביוון לאומנות מינואית. המוזיאון הוקם בשנת 1883 והכיל בהתחלה אוסף מצומצם של עתיקות. המבנה הרשמי נבנה בין השנים 1904-1912.
במוזיאון ניתן לראות את האוסף השלם של ממצאי התרבות והאמנות המינואית מכל תקופות הכיבוש והשלטון שהתחלף במשך השנים, החל מכלי חרס, תכשיטים, פסלים, סרקופגים ועד ציורי קיר. במוזיאון 20 חדרים עם מוצגים מתקופות של 5000 שנה והם מסודרים בסדר כרונולוגי.

קנוסוס וארמון קנוסוס
האתר הארכיאולוגי הגדול ביותר מתקופת הברונזה בכרתים עם שרידים של 2500 שנות היסטוריה. קנוסוס העיר שימשה כנראה מרכז מסחרי ופוליטי של התרבות המינואית והיא נמצאת על גבעה ליד הרקליון. סיור במקום מאפשר הצצה לחיים שהיו פעם – הארמון הגדול, מגורי העם, מקומות הקבורה, ציורי קיר, תעלות ניקוז, אמצעי החימום והקירור והתאורה.
הארמון נראה כמו מבוך של חדרי עבודה, מקומות מגורים, מחסנים ועל הקירות ציורים המתארים את החיים בכרתים בתקופת הברונזה המאוחרת.

המצודה הוונציאנית
קולס– מצודה שהייתה בשלטון של האימפריה הוונציאנית ושלטה על הנמל העתיק בזכות מקומה בקצה המזח. המצודה עכבה את הכיבוש התורכי במשך 22 ועד היום מתנוסס מעליה האריה המכונף – סמלו של סן מרקו, פטרונה של ונציה. כיום המצודה משמשת כמתחם תערוכות, קונצרטים והופעות.

האקווריום
אטרקציה חדשה בכרתים ששוכן בבניין מודרני ובתחומי תחנת המחקר הימי. האקווריום בנוי כמעבר בין תחומי החיים השונים של עולם הים. דגים שונים המתאימים למי הים התיכון, כרישים, צבי ים, מדוזות ושוניות אלמוגים. המקום נמצא כ-15 ק"מ להרקליון.

חאניה

המחוז המערבי בכרתים מציג מספר רב של סגנונות ותרבויות עם טעמים שונים, ריחות ומראות. בין האתרים שמומלצים לביקור - הרובע וונציאני שמשתרע בין החומות העתיקות, הנמל הישן, החומות המזרחיות, הרובע הטורקי , מוזיאון ארכיאולוגי, מוזיאון ימי, בית כנסת, השוק הגדול ועוד.

המוזיאון הימי
ממוקם ברובע הוונצאני בנמל. בחלקו הקדמי של מבצר פירקה שהוא מתחם עתיק ומרשים, ששימש את משכן המשמר הלאומי של חאניה ובית כלא בתקופה הוונציאנית ובתקופת הטורקים.

במוזיאון היסטוריה מפוארת של עולם הספנות של יוון וכרתים בפרט, מודלים של ספינות, חפצים כגון מכשירי ניווט וקשר, כלי נשק, דגם של מגדלור, תמונות וממצאים שנמצאו במעמקי הים. במקום גם ספריית מחקר עם ספרים הקשורים להיסטוריה הימית של כרתים מתקופת הברונזה ועד היום.

השוק המרכזי של חאניה / אגורה
שוק מקורה עם מסעדות זולות ודוכני מזון עם כל הבא ליד. מומלץ לרכוש שם מוצרים אותנטיים של כרתים הביתה כגון שמן הזית וכדאי להגיע בשעות הבוקר המוקדמות כי לאחר מכן הוא הופך להיות צפוף ועמוס אנשים.

בית הכנסת "עץ החיים"
בית הכנסת נבנה בשנת 1487 וזהו השריד האחרון ליהדות כרתים. בית הכנסת נפגע בזמן מלחמת העולם השנייה ובשנת 1990 עבר שיפוץ. בשנת 1999 מזוזה הובאה למקום וספר תורה.

בית הכנסת בנוי לפי המסורת האיטלקית יוונית ובו היכל ובמה אחד מול השני בסמוך לקירות המזרחי והמערבי. קהל המתפללים עומד סמוך לקירות הצפוניים והדרומיים. לבית הכנסת גם חצר ששימשה לקבורה, מקווה וספרייה ובה 1700 ספרים בתחומי ההיסטוריה, הפילוסופיה והתיאולוגיה.

רתימנו

אחת הערים היפות והמרתקות בכרתים. בעיר השפעות מכל אחת מהאומות שכבשו אותה לאורך ההיסטוריה. ברתמינו חופים לבנים, חיי לילה סוערים, פינות שקטות ופסטורליות אטרקציות היסטוריות מעניינות כגון המבצר, הנמל הוונציאני, העיר העתיקה, מזרקת רימונידי עם שלושת האריות ועוד.

המבצר / מצודה
המצודה הוקמה במאה ה-13 כדי להגן על העיר והורחבה ע"י הוונציאנים עד שנת 1580 תוך שימוש בפועלים היוונים בכפייה. במאה ה-20 המצודה עברה שינויים ואכלסה בנייני מגורים ומאוחר יותר אף בית כלא אזורי ובית זונות.

כיום המבקרים במקום יכולים לראות את מבני הכנסייה והמסגד, עתיקות במוזיאון ארכיאולוגי הצמוד ולהשקיף על הסביבה אל העיר ואל הים.

הנמל הוונציאני בכניסה לעיר העתיקה
הוקם במאה ה-13 ואכלס את ספינות המלחמה הוונציאניות. הנמל שמור בצורה מרשימה ובקצהו שובר גלים עם מגדלור מהתקופה הטורקית. במקום מגוון טברנות וספינות קטנות עדיין יוצאות ונכנסות למעגן.

לאסיתי

במחוז אטרקציות שונות ועיר הבירה שלה היא איוס ניקולאוס עם אפשרויות בילוי מגוונות, אגם שהמיתולוגיה היוונית מספרת שהאלה אתנה רחצה בה, מוזיאון לארכיאולוגיה, חופים נעימים, בתי קפה וחנויות. מחוץ לעיר מומלץ לבקר באי ספינאלונגה – "אי המצורעים" שמוזכר בספרה של ויקטוריה היסלהופ "האי של סופיה".

ספינאלונגה – "אי המצורעים"
אי סלעי קטן שנמצא במפרץ אלונדה ובעבר שימש כמושבת מצורעים. בשנת 1578 בנו הוונציאנים מבצר ענק כדי להגן על שלטונם והוא קיים עד היום. המקום שימש כמקלט לפליטים הוונציאנים ורק לאחר 30 שנה הצליחו הטורקים להשתלט עליו.

בשנת 1903 החלו היוונים לשלוח לאי את המצורעים שחלו במחלה המדבקת ולא היה לה טיפול. החולים הושטו למקום בסירות והממשלה דאגה לשלוח להם אספקה שוטפת. מצבם של החולים הוטב באי ועם תחילת השימוש בתרופות חלק מהמצורעים עזבו את האי וחלק בחרו להישאר.

בשנת 1957 עזב אחרון האנשים את האי. כיום משמש האי לטיולים, אפשר להגיע על גבי סירה ולסייר במבצר, בכנסייה ובבתים הנטושים.