דילים לרומא

דילים לרומא

חבילות נופש לרומא

דילים זולים לרומא

דילים זולים לרומא

בין התאריכים, 24.07 - 26.07
TEMPIO DI PALLADE
2  לילות ארוחת בוקר
באישור מיידי
$785
להזמנה מחיר לאדם בהרכב זוג
חבילות נופש לרומא

חבילות נופש לרומא

בין התאריכים, 05.08 - 07.08
MILANI HOTEL
2  לילות ארוחת בוקר
דיל זול לרומא

דיל זול לרומא

בין התאריכים, 30.08 - 04.09
ARS HOTEL
5  לילות ארוחת בוקר
באישור מיידי
$651
להזמנה מחיר לאדם בהרכב זוג
דילים לרומא

דילים לרומא

בין התאריכים, 02.09 - 04.09
ARS HOTEL
2  לילות ארוחת בוקר
באישור מיידי
$516
להזמנה מחיר לאדם בהרכב זוג

חבילות נופש לרומא

רומא, בירת איטליה משתרעת על שתי גדותיו של נהר הטיבר וכוללת את גבעת הוותיקן. העיר משמשת כמרכז דתי, תרבותי, כלכלי ותיירותי חשוב עבור המדינה. בשנת 1980 המרכז ההיסטורי של העיר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית.
רומא היא אחת הערים היפות באיטליה עם מבחר גדול של אומנות, כנסיות עתיקות, בזיליקות, מזרקות עם פסלים משיש, מוזיאונים עתיקים וקריית הוותיקן בה יושב האפיפיור ובפנים נמצאת הקפלה הסיסטינית המפורסמת.

מומלץ להזמין חבילות נופש לרומא ולצאת לטייל ברחובות העיר, לחוות את מזג האוויר הטוב, האווירה הנעימה, האיטלקים חמי המזג, האוכל המושלם עם הפיצות, הפסטות, הגלידות וכל הטוב שהעיר מציעה.

בעיר אטרקציות רבות ביניהן – בזיליקת פטרוס הקדוש, הקולוסאום סמלה של העיר, מזרקת טרוויי, המדרגות הספרדיות, פיאצה נבונה, הפנתיאון, כנסיות רבות, הפורום של רומא העתיקה, מרחצאות שונות, שערי ניצחון, פי האמת המפורסם וכמובן גם אתרים היסטוריים יהודים חשובים כגון בית הכנסת הגדול וגטו רומא.

דילים לרומא – אתרים מומלצים

מזרקת טרווי
המזרקה הגדולה ברומא שנבנתה בתקופת הבארוק. הבנייה עליה החלה בשנת 1732 ע"י ניקולא סלבי אחד מתלמידיו של ברניני והסתיימה ב-1762 לאחר מותו של סלבי.
המזרקה כוללת את הדמויות נפטון, אל הים שממוקם במרכז בתוך גומחה, לצדו עומדים הטריטונים וסוסי הים. האגדה מספרת שאם תשליכו מטבע למזרקה היא תבטיח את שובו של המשליך לרומא.

הקולוסאום
האמפיתיאטרון המפורסם שנמצא במרכז רומא וגם הגדול ביותר שנבנה אי פעם. הוא בנוי בצורה אליפטית מבטון ואבן. בנייתו החלה בשנת 70 לספירה והושלמה ב-80 לספירה.

מס' הצופים המרבי שיכלו להיכנס לאמפיתיאטרון היו בין 50,000-80,000 והוא שימש לתחרויות גלדיאטורים, קרבות ימיים, מסעות ציד, הוצאות להורג, שחזורי קרב היסטוריים ודרמות מיתולוגיות. בשנת 1980 הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו וב-2007 נבחר כאחד משבעת פלאי תבל החדשים.

מדינת הוותיקן / קריית הוותיקן
המדינה העצמאית הקטנה ביותר בעולם מבחינת שטחה ומקום מושבו של האפיפיור וכס הקדושה של הכנסייה הקתולית ומרכז הנצרות. המדינה מונה כ-1000 אנשי דת . קריית הוותיקן הוכרזה בשנת 1984 כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. בקריית הוותיקן כמה מיצירות האומנות / הארכיטקטורה המפורסמות בעולם – בזיליקת פטרוס הקדוש, הקפלה הסיסטינית, ארכיון הוותיקן כולל ספרים מתקופות שונות בהיסטוריה האנושית , קלפים וציורים נדירים.

המבנים החשובים בוותיקן

בזיליקת פטרוס הקדוש– המבנה המרכזי של הוותיקן ויכול להכיל עד 60,000 איש. נחשב לאחד המקומות הקדושים ביותר לנצרות ונבנה ע"י דונטו ברמנטה, מיכאלנג'לו, ג'קומו, קרלו מדרנו וברניני ובו גם יצירות אומנות חשובות כגון הפייטה של מיכאלנג'לו.

הבזיליקה היא יצירת מופת של אדריכלות הרנסנס ומקום קבורתו של פטרוס הקדוש שהיה אחד מ-12 השליחים של ישו. הכניסה בחינם אבל יש להגיע בלבוש צנוע.

הקפלה הסיסטינית– כנסייה שמשמשת את טקס הקונקלווה בו נבחר האפיפיור. הקפלה מפורסמת בזכות ציורי הקיר המפורסמים שלה כולל תקרת הקפלה שצוירה ע"י מיכאלנג'לו והסצנה המרכזית של סיפור הבריאה. הקפלה נבנתה בין השנים 1473-1481.

עבודות העיצוב והציורים עוצבו גם ע"י אמנים נוספים – פייטרו פרוג'ינו, סנדרו בוטיצ'לי שעיצב סצנות מהתנ"ך, קוזימו רוסלי, לוקה סינורלי ורפאל שעיטר את הקפלה בשטיחי קיר ארוגים. מיכאלנג'לו גם עיטר את המזבח וסצנות נוספות על הקירות.

מוזיאון הוותיקן– מתחם של מס' מוזיאונים הגדול בעולם. במתחם מוזיאוני אומנות וארכיאולוגיה המציגים את אוספי הכנסייה הקתולית. המוזיאון נבנה במאה ה-16 והוא מתפרש על חלקים רבים מהקריה. במתחם המוזיאונים מעל 1400 חדרים עם אומנות בת למעלה מ-3000 שנה וכולל גם את ארמון האפיפיור.

פיאצה נאבונה
כיכר גדולה ומרכזית שנבנתה בסגנון הבארוק בל ליבה של רומא. את הכיכר בנה האדריכל המפורסם ברניני על הריסות האצטדיון של דומיטיאנוס מהמאה הראשונה.
צורתה אליפטית כצורת זירת מרוצי סוסים ובמרכזה מזרקת ארבעת הנהרות המפורסמת אותה גם בנה ברניני. בכיכר שתי מזרקות נוספות, מסביבה חנויות, בתי קפה וכנסיות. בשעות הערב ובסופי שבוע אפשר לראות ציירים ואמנים ברחבי הכיכר.    

דילים לרומא ברגע האחרון