דילים לניו יורק

דילים לניו יורק

חבילות נופש לניו יורק

טיסה לניו יורק

טיסה לניו יורק

בין התאריכים, 21.06 - 25.06
טיסה סדירה
AIR FRANCE
טיסה לניו יורק ארה

טיסה לניו יורק ארה"ב

בין התאריכים, 21.06 - 25.06
טיסה סדירה
AIR FRANCE
טיסה זולה לניו יורק

טיסה זולה לניו יורק

בין התאריכים, 28.06 - 06.07
טיסה סדירה
AIR FRANCE
טיסות לניו יורק

טיסות לניו יורק

בין התאריכים, 28.06 - 06.07
טיסה סדירה
IBERIA

דילים לניו יורק

ניו יורק / "התפוח הגדול", המרכז המסחרי והכלכלי מהגדולים בעולם. העיר היא גם מרכז לפעילות בינלאומית ומטהו של האו"ם נמצא בה.

ניו יורק ממוקמת בצפון מזרח ארה"ב והיא מורכבת מ-5 רבעים. היא הצפופה מבין ערי ארצות הברית. רובה בנוי על שלושה איים – מנהטן, סטטן איילנד ולונג איילנד.
הרכבת התחתית פועלת 24 שעות ביממה ומוניות צהובות מסיעות אנשים במשך כל היום.

בניו יורק אטרקציות רבות ומבנים רבים ומפורסמים – אם זה השכונות המוכרות, פסל החירות, הבורסה לניירות ערך, מגדל החירות, האימפייר סטייט בילדינג, כיכר הטיימס, האומות המאוחדות, בניין קרייזלר ועוד.

בעיר גם מגוון רחב של מוזיאונים הפונים לכולם – מוזיאון גוגנהיים, מוזיאון מטרופוליטן לאומנות, המוזיאון לקולנוע, מוזיאון העיר ניו יורק, מוזיאון הילדים היהודי ועוד.

מה עוד אפשר לראות בניו יורק?

מוסדות להשכלה גבוהה כולל אוניברסיטת ניו יורק ובית הספר למוזיקה ג'וליארד. מרכזי מוזיקה – האופרה של ניו יורק, הפילהרמונית, הבלט של העיר, בימת הקיץ של הסנטרל, הצגות תיאטרון ומחזות זמר רבים. וכמובן פארקים גדולים ורחבים בהם ניתן לנוח ולהירגע, שהמפורסם ביניהם הוא הסנטרל פארק.

חבילות נופש לניו יורק – אתרים מומלצים

פסל החירות
הפסל ניתן במתנה ע"י ממשלת צרפת לעם האמריקאי בשנת 1886 והוא ממוקם באי החירות שבנמל. הפסל מהווה את אחד מסמליה המובהקים של העיר וארה"ב בכלל, בשנת 1924 הוכרז כאנדרטה לאומית ובשנת 1984 הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית.
הפסל מאפיין את ארה"ב כחברת מהגרים שהגיעו מכל רחבי העולם. אלת החירות לבושה בגלימה רומאית הנושאת לראשה נזר בעל 7 חודים, המסמלים את קרנות החירות לשבע יבשות תבל.
היא נועלת סנדלים ואחת מרגליה עומדת על שרשרת שבורה, סמל לשחרור מכבלי השעבוד. ידה הימנית מורמת ואוחזת לפיד – המאירה את הדרך לבאים. בידה השמאלית לוח ובוא תאריך הכרזת העצמאות של ארה"ב. לאתר אפשר להגיע עם מעבורת והיא פתוחה למבקרים שיכולים לטפס לבסיס הפסל לצפייה וכן לראש הפסל. בבסיס עצמו גם מוזיאון המציג את היסטוריית הפסל. באי גם מסעדה וחנות מזכרות.

סנטרל פארק
פארק גדול הנמצא במרכז מנהטן ובו מעל 25,000 עצים והוא משמש כאתר צילום לסרטים וסדרות רבות, נפתח לציבור בשנת 1859.
בפארק מס' אגמים מלאכותיים ומזרקות, מסלולי הליכה וריצה, 36 גשרים, מבחר פסלים בשדרת הספרות (כולל פסלה של אליס מארץ הפלאות), שני משטחי החלקה על הקרח, אזור שמורת טבע, שטחי דשא גדולים, שטחי ספורט ומגרשי משחקים לילדים. בפארק גם תיאטרון ציבורי פתוח ובו מוצגות בקיץ הצגות.
מבנים מפורסמים בפארק – שדות התות, מרפסת בית חסדא, טירת בלוודיר, מוזיאון מטרופוליטן לאומנות וגן החיות המפורסם.

מוזיאון גוגנהיים
מוזיאון לאומנות מודרנית שנוסד בשנת 1937 ע"י קרן סלומון ר. גוגנהיים. מבנה המוזיאון תוכנן ע"י האדריכל פרנק לויד רייט והוא מבנה עגול אסימטרי וצבוע לבן. צורתו מהווה יצירת אומנות בפני עצמה – חלקו העליון רחב מחלקו התחתון וצורתו המעוגלת בלתי סדירה.
במוזיאון מוצגות יצירות אומנות מודרנית מופשטת כגון ציוריהם של קנדינסקי ומונדריאן, תערוכות קבועות של פיקאסו ושגאל וכמובן תערוכות מתחלפות.

כיכר טיימס
הכיכר המרכזית באי מנהטן, במפגש הרחובות 42 וברודווי. הכיכר נודעת בזכות שלטי הפרסום הגדולים והנוצצים המכסים את הבניינים מסביב ומאירים את הכיכר. כיכר טיימס היא האתר המרכזי לחגיגות השנה החדשה ובמקום נערכת תצוגת זיקוקים מפוארת והפלת הכדור מראש התורן לסימון בואה של השנה החדשה.

בכיכר גם תיאטראות רבים המציגים את המחזות זמר המפורסמים, משרדי רשת הטלוויזיה ABC, החנות המרכזית של טויס אר אס, שוקולד הרשי, וירג'ין רקורדס, חנות גדולה של פוט לוקר, חנות גדולה של דיסני, חנויות בגדים רבות, מסעדות ואוכל מהיר, סניפי בנקים, מלונות וחנות הדגל של חברת הממתקים M&M ועוד.

גשר ברוקלין
אחד משלושת הגשרים המקשרים בין מנהטן לברוקלין על נהר איסט. גשר תלוי הנתמך באמצעות כבלי פלדה ומגדליו בנויים בסגנון ניאו גותי עם קשתות מחודדות ושערים בקצות הגשר.
בנייתו של הגשר החלה בשנת 1869 ונמשכה מעל 10 שנים. הוא נפתח לתנועה בשנת 1883 ובתחילת שנות ה-80 של המאה ה-20 שופץ הגשר. בשנת 1964 הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית.  

דילים ברגע האחרון לניו יורק