דילים למלגה

חבילות נופש למלגה

דילים למלגה

מלגה, עיר נמל בדרום ספרד, שוכנת על שפך הנהרות גוואדאלורסה וגוואדאלמדינה. מלגה מושכת תיירים רבים בשל מזג האוויר הנוח שלה והחופים הנעימים. העיר עשירה בתרבות אם זה במוזיאונים, במבנים עתיקים, אתרים ארכיאולוגיים, עתיקות רומיות, ארמונות, מבצרים, סמטאות יפות וציוריות, פארקים, בארים וחיי לילה תוססים.

מלגה היא עיר הולדתו של פיקסו ואפשר לבקר בבית שהיה שלו ובעיר גם מוזיאון המוקדש ליצירות שלו. המסעדות מגישות מאכלי ים טריים, אפשר לעשות קניות בבוטיקים יוקרתיים, לשבת באחד מבתי הקפה הרבים או להירגע באחד הפארקים הירוקים.

חבילות נופש זולות למלגה – אתרים מומלצים

מבצר אלקזבה
ארמון מבוצר מהמאה ה-11, מתקופת השלטון המוסלמי. סגנון הבניה שלו הוא מורי והוא שמור בצורה יפה עד היום. למבצר ארכיטקטורה הכוללת לבנים קטנות, שערים מקושתים, במפנים יש מוזיאון ארכיאולוגי קטן ומסביב למבצר גנים מטופחים עם פסלים ומזרקות.
מהמבצר תצפית על הים, הנמל והעיר ומומלץ לבוא לעת שקיעה. קרוב לשם נמצא התיאטרון הרומי מהמאה ה-1 לספירה, שריד לשלטון הרומי בעיר.

מצודת ג'יברלפארו
מצודה שנבנתה במאה ה-14 בסגנון מורי. היא נמצאת על גבעה החולשת על העיר והנמל וקרובה למבצר אלקזבה. המצודה מוקפת חומה ויש לה מגדלי תצפית. היא השתמרה יפה ויש בפנים מוזיאון קטן עם תצוגת כלי נשק, מדים ופריטים מהתקופה שהמצודה שימשה לצרכים צבאיים.

הקתדרלה
בנייתה החלה במאה ה-16 על חורבות מסגד מורי ומעולם לא הסתיימה. זהו אחד המבנים המרשימים בעיר והוא בנוי בכמה סגנונות. המגדל הדרומי לא הושלם ואילו הצפוני הושלם ומתנשא לגובה של 84 מטר. לקתדרלה חזית בארוקית מרשימה ובתוך הקתדרלה מזבחות מקושטים, פורטלים, תחריטים של שיש לבן וחלונות זכוכית יפים. בלילה היא מוארת וכדאי לעבור לידה.

הגן הבוטני
נמצא קרוב לעיר. גן אקזוטי עם מגוון של מעל 2000 מיני צמחים, בהם עצים עתיקים, אוסף דקלים, צמחי מים, עצי פרי, גפנים ועצי במבוק. מקום מפלט נעים מהמולת העיר. במקום גם מינים רבים של ציפורים, גן פסלים רומי, בריכות ומפל מים.

פארק מלגה
פארק ירוק, מטופח ונקי השוכן במרכז העיר. זהו הפארק העירוני של מלגה. בפארק עצים אקזוטיים, צמחייה טרופית, פסלים, מזרקות, פינות ישיבה ומגרשי משחק לילדים.

בית הולדתו של פיקאסו
הבית נמצא ברחוב מרסד וזהו הבית בו גדל פיקאסו, הצייר המפורסם. בבית נמצא כיום מכון פיקאסו ובו מוצגות עבודותיו של האמן, חפצים אישיים ועבודות של אמנים נוספים- בעיקר תחריטים וציורים של מארק שאגאל, חואן מירו, פרנסיס בייקון, מקס ארנסט ועוד. במקום גם תערוכות מתחלפות וספרייה.

מוזיאון פיקאסו
בנוסף למכון במלגה יש גם מוזיאון פיקאסו המציג למעלה מ-200 מעבודותיו, מכל מיני תקופות - ציורים, רישומים, תחריטים, פסלים ועוד.

מוזיאון הזכוכית והקריסטל
המוזיאון שוכן בבניין שהוקם במאה ה-18 ושופץ לאחר מכן. במוזיאון אוסף גדול של מעל 3000 עבודות זכוכית מתקופות שונות, ציורים, ריהוט ועבודות נוספות של אומנות דקורטיבית.

חופי העיר
בעיר מלגה חופים שטופי שמש, שמהווים מוקד משיכה לתיירים. מרבית החופים עירוניים עם שירותי הצלה, שירותים ומקלחת, ברים ומסעדות. לחלק מהחופים טיילת חוף.
בעיר גם נמל שעבר שיפוץ מקיף. במקום מתחם בילויים וקניות, ברים, חנויות ומסעדות.