נגישות
 • דילים לכרתים

 • חבילות נופש זולות כרתים

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • בחר תאריכים
  תאריך יציאה
  תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

דילים לכרתים ברגע האחרון

חבילות נופש לכרתים
דילים לכרתים
נופש בכרתים

חבילות נופש לכרתים  - לואו קוסט


כרתים, האי הגדול ביוון והוא כולל ארבעה מחוזות – הרקליון, חאניה, לאסיתי ורתימנו. העיר הגדולה באי היא הרקליון, השנייה חאניה ואחריהן רתימנו, אגיוס ניקולאוס וסיטיה.

האי הררי ביותר ומאופיין ברכסי הרים גבוהים שחוצים אותו, מישורים פוריים, מערות מיוחדות וערוצי נחל, מפרצים לבנים, מים תכולים וצלולים, מטעי זיתים, כרמים, צמחייה עשירה, אתרים ארכיאולוגיים, תופעות טבע ייחודיות, כפרים אותנטיים, חיי לילה סוערים ואוכל מצוין.

כרתים ידועה בתעשיית השמן זית שלה ומומלץ לרכוש באחד השווקים.
 

דילים לכרתים – אתרים מומלצים


הרקליון

עיר הבירה של כרתים ורוב המלונות שוכנים בה. רוב הבאים לכרתים מחפשים חופש, ים ומנוחה, אבל במידה ומעוניינים לראות אתרים ואטרקציות נוספות יש מה לראות - המוזיאון לארכיאולוגיה, המוזיאון לתולדות כרתים, האתרים הוונציאנים, חומות העיר העתיקה, עתיקות קנוסוס, האקווריום, זארוס (כפר קטן), אזורי היין, ועוד.  

המוזיאון לארכיאולוגיה
אחד המוזיאונים החשובים ביוון לאומנות מינואית. המוזיאון הוקם בשנת 1883 והכיל בהתחלה אוסף מצומצם של עתיקות. המבנה הרשמי נבנה בין השנים 1904-1912.
במוזיאון ניתן לראות את האוסף השלם של ממצאי התרבות והאמנות המינואית מכל תקופות הכיבוש והשלטון שהתחלף במשך השנים, החל מכלי חרס, תכשיטים, פסלים, סרקופגים ועד ציורי קיר. במוזיאון 20 חדרים עם מוצגים מתקופות של 5000 שנה והם מסודרים בסדר כרונולוגי.  

קנוסוס וארמון קנוסוס
האתר הארכיאולוגי הגדול ביותר מתקופת הברונזה בכרתים עם שרידים של 2500 שנות היסטוריה. קנוסוס העיר שימשה כנראה מרכז מסחרי ופוליטי של התרבות המינואית והיא נמצאת על גבעה ליד הרקליון. סיור במקום מאפשר הצצה לחיים שהיו פעם – הארמון הגדול, מגורי העם, מקומות הקבורה, ציורי קיר, תעלות ניקוז, אמצעי החימום והקירור והתאורה.
הארמון נראה כמו מבוך של חדרי עבודה, מקומות מגורים, מחסנים ועל הקירות ציורים המתארים את החיים בכרתים בתקופת הברונזה המאוחרת.

המצודה הוונציאנית
קולס– מצודה שהייתה בשלטון של האימפריה הוונציאנית ושלטה על הנמל העתיק בזכות מקומה בקצה המזח. המצודה עכבה את הכיבוש התורכי במשך 22 ועד היום מתנוסס מעליה האריה המכונף – סמלו של סן מרקו, פטרונה של ונציה.  כיום המצודה משמשת כמתחם תערוכות, קונצרטים והופעות.

האקווריום
אטרקציה חדשה בכרתים ששוכן בבניין מודרני ובתחומי תחנת המחקר הימי. האקווריום בנוי כמעבר בין תחומי החיים השונים של עולם הים. דגים שונים המתאימים למי הים התיכון, כרישים, צבי ים, מדוזות ושוניות אלמוגים. המקום נמצא כ-15 ק"מ להרקליון.

חאניה

המחוז המערבי בכרתים מציג מספר רב של סגנונות ותרבויות עם טעמים שונים, ריחות ומראות. בין האתרים שמומלצים לביקור - הרובע וונציאני שמשתרע בין החומות העתיקות, הנמל הישן, החומות המזרחיות, הרובע הטורקי , מוזיאון ארכיאולוגי, מוזיאון ימי, בית כנסת, השוק הגדול ועוד.

המוזיאון הימי
ממוקם ברובע הוונצאני בנמל. בחלקו הקדמי של מבצר פירקה שהוא מתחם עתיק ומרשים, ששימש את משכן המשמר הלאומי של חאניה ובית כלא בתקופה הוונציאנית ובתקופת הטורקים.

במוזיאון היסטוריה מפוארת של עולם הספנות של יוון וכרתים בפרט, מודלים של ספינות, חפצים כגון מכשירי ניווט וקשר, כלי נשק, דגם של מגדלור, תמונות וממצאים שנמצאו במעמקי הים. במקום גם ספריית מחקר עם ספרים הקשורים להיסטוריה הימית של כרתים מתקופת הברונזה ועד היום.  

השוק המרכזי של חאניה / אגורה
שוק מקורה עם מסעדות זולות ודוכני מזון עם כל הבא ליד. מומלץ לרכוש שם מוצרים אותנטיים של כרתים הביתה כגון שמן הזית וכדאי להגיע בשעות הבוקר המוקדמות כי לאחר מכן הוא הופך להיות צפוף ועמוס אנשים.

בית הכנסת "עץ החיים"
בית הכנסת נבנה בשנת 1487 וזהו השריד האחרון ליהדות כרתים. בית הכנסת נפגע