טיסות לליאז'

טיסה ומלון לליאז'

טיסות זולות לליאז'

טיסות זולות לליאז'

במרחק של שעת נסיעה מבריסל, בעמק בו מתחבר נהר האורת עם נהר המז, ממוקמת העיר ליאז'.
מדובר בעיר השלישית בגודלה בבלגיה ובה מרוכזת תעשיית השוקולד הבלגי. מלבד השוקולד האיכותי, העיר עשירה בכנסיות ומבנים עתיקים, מגוון רחב של מוזיאונים, מרכזי קניות, מסעדות מעולות וחיי לילה שוקקים. בנוסף, ניתן לצאת לטיולים בגבעות המיוערות הסובבות את העיר.

לליאז' היסטוריה ארוכת שנים אשר שורשיה נעוצים בתקופת ימי הביניים. בתקופה זו היתה מרכז אינטלקטואלי ודתי חשוב ונבנו בה כנסיות רבות, חלקן עומד על תילן עד עצם היום הזה. במאה התשע עשרה הפכה למובילת תעשיית הפלדה ביבשת אירופה, דבר שהקנה לה את הכינוי "העיר הלוהטת" שהשתמר עד היום.

בשל מיקומה הגאוגרפי של העיר, חמדו אותה כובשים רבים, ביניהם ניתן למנות את האימפריה הרומית, בית הבסבורג, צרפת, ספרד וגרמניה הנאצית. על מנת להתרשם מההיסטוריה המסועפת שלה מומלץ להתחיל את הטיול בכיכר המרכזית של העיר, כיכר סן-למבר, ולקנח במדרחובים ומרכזי הקניות המקיפים אותה. מלבד המבנים העתיקים של כיכר סן למבר, מתקיים בה מגוון רחב של אירועי תרבות לאורך השנה וכן שוק חג מולד ססגוני.

בין אתרי החובה של ליאז' ניתן למנות את קתדרלת סיינט פול, כנסיית סן-ז'אק, ארמון הנסיך ההגמון, מפעל הבדולח ואל דה סן הממוקם במנזר עתיק, האוטרמז (הגדה הימנית של נהר המז) וטיפוס במעלה ארבע מאות המדרגות של מונטאז' דה ברן, המספק נקודת תצפית מרשימה על העיר והעמק.

טיסות לואו קוסט לליאז' - כל הפרטים

אם ברצונך להזמין טיסות זולות לליאז', מומלץ לתכנן את החופשה לעונות הקיץ וראשית הסתיו. בתקופה זו מתקיימים בה שלל אירועי תרבות ופסטיבלים מיוחדים. בחודש אוגוסט, למשל, מתקיימים פסטיבל אוטרמז והפסטיבל המהלך. בחודש ספטמבר אלו הם פסטיבל וולוניה ופסטיבל ימי המורשת, אשר במסגרתו אתרי תיירות רבים בעיר פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום ואף מספקים סיורים מודרכים. גם במהלך חודש אוקטובר מתקיימים מגוון אירועים ופסטיבלים. הדרך האולטימטיבית לגלות את קסמיה היא בטיול רגלי. אגף התיירות שלה מספק למטיילים בעיר מפות מסלולים מאוירות ומיוחדות, הכוללות הסברים מפורטים ומידע כללי.

שוק חג המולד של ליאז' חל בכל שנה, מסוף נובמבר ועד סוף דצמבר ומושך אליו מיליוני מבקרים. השוק נחשב לשוק חג המולד הגדול והוותיק ביותר מבין שווקי חג המולד בבלגיה. מומלץ ביותר להתלבש חם, לבקר בזירת ההחלקה על הקרח, לשוטט בין הדוכנים ולטעום את הוופל הבלגי המקומי, את השוקולד הבלגי המשובח ולהתחמם ממנת פקט, הג'ין המקומי.

מערך מתקדם ויעיל של תחבורה ציבורית, הכולל אוטובוסים, חשמליות ורכבות מקשר בין חלקי העיר. תחנת הרכבת של ליאז' עוצבה על ידי האדריכל הספרדי הנודע, סנטיאגו קלטראבה ונחשבת לאתר תיירותי של ממש. מומלץ לרכוש כרטיס יורוג'יו אישי או משפחתי, המקנה נסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה הציבורית.