טיסות זולות לברטיסלבה

טיסות לברטיסלבה

טסה ומלון לברטיסלבה

טיסות לברטיסלבה

טיסות לברטיסלבה

טיסות לברטיסלבה

בין התאריכים, 09.09 - 16.09
טיסת LOW COST
WIZZ
טיסות זולות לברטיסלבה

טיסות זולות לברטיסלבה

בין התאריכים, 21.09 - 27.09
טיסת LOW COST
WIZZ
טיסה לברטיסלבה

טיסה לברטיסלבה

בין התאריכים, 12.09 - 19.09
טיסת LOW COST
WIZZ
טיסה זולה לברטיסלבה

טיסה זולה לברטיסלבה

בין התאריכים, 28.09 - 27.09
טיסת LOW COST
WIZZ

טיסות זולות לברטיסלבה

במרחק של פחות מארבע שעות טיסה ממוקמת בירת סלובקיה, ברטיסלבה, הגובלת באוסטריה והונגריה. בהשוואה לשאר ערי הבירה של אירופה, ברטיסלבה אמנם מתויירת פחות, אך ענף התיירות בה נמצא במגמת עליה בשנים האחרונות. ההיסטוריה המסועפת שלה אמנם נשקפת מכל פינה בעיר, אך מומלץ להתחיל את הטיול בעיר העתיקה.

בדומה לבירות אירופיות רבות העיר מתפארת בהיסטוריה רבת שנים. ראשוני המתיישבים באזור היו השבטים הקלטיים ובעקבותיהם חמדו את העיר אימפריות רבות, כדוגמת האימפריה הרומית, אימפריית סאמו הסלאבית, שושלת הבסבורג, האימפריה העותומנית ועוד. בעת החדשה היא סופחה על ידי גרמניה הנאצית במסגרת האנשלוס ומאוחר יותר נכבשה על ידי הצבא האדום והפכה לחלק מהגוש המזרחי הקומוניסטי.

לאחר פירוק צ'כוסלובקיה בשנות התשעים, הפכה ברטיסלבה לבירת סלובקיה. היא קיבלה את שמה הנוכחי רק לאחר מלחמת העולם הראשונה. בין שמותיה הקדומים של העיר ניתן למנות את איסטרופוליס (“עיר הדנובה” ביוונית עתיקה), ברזלאוספורק, ברסלאבה (או פרסלאבה) ופרסבורג.

העיר העתיקה מכילה מגוון רחב של מבנים עתיקים ומוזיאונים (כולל אנדרטה לזכר קורבנות השואה) ובדומה לערים עתיקות אחרות באירופה, גם היא שוקקת בבתי קפה, חנויות ומסעדות. בין שאר אתרי החובה ניתן למנות את גן החיות והגן הבוטני, טירת ברטיסלבה, אתר ההנצחה סלווין, כנסיית סנט אליזבת ואת הגשרים שעל הדנובה ובראשם מסעדת ה-UFO המשקיפה על העיר מגובה המגדל של הגשר החדש.

בנוסף, המטייל הישראלי ישמח לגלות את אתרי המורשת היהודית בברטיסלבה וסביבתה. מהחשובים שבהם ניתן למנות את בית הכנסת האורתודוקסי, קבר החת"ם סופר, הרובע והמוזיאון היהודי.

טיסות לברטיסלבה - טיפים ואירועי השנה בעיר

אם ברצונך לרכוש טיסות זולות לסלובקיה, רצוי לקבוע את תאריך החופשה לעונות הקיץ וראשית הסתיו. בתקופה זו של השנה, מתקיימים פסטיבלים, תערוכות ואירועי תרבות רבים, כדוגמת פסטיבל המוסיקה ופסטיבל היין. גם תקופת חג המולד והסילבסטר נחגגת ברחבי סלובקיה בשלל אירועים מרשימים, אך מדובר בתקופה קצרה מאוד וקרה מאוד.

בנוסף לרכישת טיסות זולות לברטיסלבה, ניתן לצמצם בעלויות על ידי לינה באחד המלונות הממוקמים מחוץ למרכז העיר. רשת התחבורה הציבורית נוחה, זולה וידידותית וניתן להגיע למרכז העיר בנסיעה קצרה ברכבת החשמלית. לאלו שאינם נרתעים מהקור האירופי, ברטיסלבה מציעה מגוון פעילויות ואטרקציות המותאמות לעונה הקרה. מרכזי קניות בהם ניתן לבלות ומסוף נובמבר ועד העשרים ושניים בדצמבר מתקיים בכיכר העיר העתיקה שוק חג המולד.

העיר העתיקה מכילה מגוון רחב של מוזיאונים וההמלצה היא לבלות את הזמן הפנוי במבנים סגורים. גם טירת ברטיסלבה, סמלה הרשמי של העיר, מכילה כמה מוזיאונים וניתן לבלות בה שעות ארוכות. אחת האטרקציות המיוחדות של ברטיסלבה היא הרכבת הישנה. סיבוב ברכבת יעניק לך תצפית מרהיבה על שכיות החמדה של ברטיסלבה ועל ההרים המושלגים, מתוך נקודת מבט לא שגרתית. תעריפי חופשות הסקי והספא בסלובקיה זולים משמעותית בהשוואה לאתרים דומים במערב אירופה. אתר הסקי Velca Raca, הממוקם מחוץ לעיר, מתאים לגולשים מכל הרמות.