ג'ט בלו - JetBlue Airways

טיסה ומלון למבחר יעדים

מלונות בחו"ל

מידע על טיסות ג'ט בלו - JetBlue Airways

ג'ט בלו - JetBlue Airways

חברת התעופה - ג'ט בלו JetBlue


חברת ג'ט בלו JetBlue, היא חברת לואו קוסט תעופה אמריקאית. החברה הוקמה בשנת 1999 ע"י דיוויד נילמן והיא מפעילה טיסות ל-101 יעדים בארצות הברית, קנדה, מקסיקו, הבהאמס והאיים הקאריביים. היא גם החברה ה-6 בגודלה בארצות הברית ובסיסה הראשי בנמל התעופה JPK בניו יורק.

מטוסי החברה מציעים מערכות בידור, טלוויזיה בכל מושב, רדיו לווייני, מרווח מושבים גבוה ב-2-3 אינטש משאר חברות התעופה האמריקאיות, פיצוי כספי על איחור בהמראה ותשלום לנוסעים שמצאו טיסה זולה משלהם.

65% ממטוסיה הם מסוג איירבוס. החברה מפעילה מדי יום 850 טיסות ל-101 יעדים. צי המטוסים של החברה מורכב בעיקר ממטוסים בעלי תצורה של מחלקת תיירים בלבד, עם זאת בקווים לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו יש מחלקת עסקים. מייסד החברה חשב לקרוא לחברה בהתחלה "מוניות" – Texi ולצבוע את המטוסים בצהוב כמחווה לעיר ניו יורק, אבל הרעיון ירד מהפרק בגלל הקונוטציה השלילית של המוניות בניו יורק, האיומים של המשקיע ג'יי פי מורגן למשוך את חלקה והעמימות של המילה מונית עם בקרת התנועה האווירית.

לחברה הסכם קוד עם 37 חברות בינלאומיות כגון לופטהנזה, בריטיש אירוויס, איסלנד אייר, לוט וחברות נוספות.

חברת ג'ט בלו היא אחת משתי החברות הרווחיות היחידות בענף התעופה האמריקאי, עובדיה אינם מאוגדים ולכן הם יכולים לשמור על עלויות עבודה נמוכות. הם הצליחו אפילו לעבור את המשבר לאחר אסון התאומים ברווח.

החברה זכתה במשך השנים במבחר פרסים עבור המערכת הבידורית שהם מעניקים חינם לנוסעים, תעריפי הטיסה המוזלים והמרווח הגדול לרגליים בין שורות המושבים.

לאחרונה חברת אל על חתמה על הסכם קוד כזה. ההסכם מאפשר לרכוש באתר אל על כרטיס משולב לטיסות המשך באחד ממטוסי ג'ט בלו. טיסות ההמשך הן לכ-86 יעדים בארה"ב עם יעדים כגון – בולטימור, בוסטון, באפלו, ברלינגטון, פיטסבורג, ריצ'מונד, רוצ'סטר, סירקיוז (ניו יורק), וושינגטון, אורלנדו, לאס וגאס, סיאטל ועוד. הטיסות יוצאות משדה התעופה JFK בניו יורק, הם מאכלסים כמעט לבדם את טרמינל 5, הממוקם במרחק הליכה מטרמינל 4, בו פועלת חברת אל על.